Södra Sveriges
största arthousebiograf!

Södra Sveriges största arthousebiograf!

Sportlovsbio 2020
Datum: lör 15 februari – sön 23 februari

Hurra, dags för sportlov! Juniora visar film på Panora för hela familjen alla lovets dagar. Det blir japansk anime, spännande upplevelser i magiska fantasivärldar, detektiväventyr och mycket mer. 

Nedan hittar ni alla titlar som också är länkade till mer information och biljettköp.

PREMIÄRER
Sonic the Hedgehog (Sv. tal) 
Weathering with you (Jap. tal)

BARN- & FAMILJELÅNGFILM
Den oändliga historien (Sv. text)
Resan till Melonia
Havets sång
Pelle Svanslös
Trollvinter i Mumindalen
Frost 2 (Sv. tal)
Familjen Addams (Sv. tal)
Bamse och häxans dotter
Bamse och dunderklockan
Förfärliga Snömannen (Sv. tal)
LasseMajas Detektivbyrå - Tågrånarens hemlighet
Husdjurens hemliga liv 2 (Sv. tal)

KNATTEFILM
Arne Alligator
Snipp, Snapp, Snut och Tråkmånsarna
Alfons och Pappa Åberg
Lilla Anna och Långa farbrorn
Lilla Spöket Laban – Världens snällaste spöke
Var inte rädd långa farbrorn


Vi önskar er ett ljuvligt sport- & filmlov!

Datum: lör 15 februari – sön 23 februari

Lördag 15 feb
Arne Alligator 12:30
Snipp, Snapp, Snut och Tråkmånsarna 13:00
Bamse och häxans dotter 12:45
Pelle Svanslös 13:30
LasseMajas Detektivbyrå - Tågrånarens hemlighet 14:00

Söndag 16 feb
Lilla Anna och Långa farbrorn 13:00
Bamse och häxans dotter 12:45
Alfons och Pappa Åberg 12:30
Pelle Svanslös 14:00
LasseMajas Detektivbyrå - Tågrånarens hemlighet 14:15
Resan till Melonia 15:30

Måndag 17 feb
Arne Alligator 13:15
LasseMajas Detektivbyrå - Tågrånarens hemlighet 13:30
Snipp, Snapp, Snut och Tråkmånsarna 13:45
Pelle Svanslös 14:15
Familjen Addams 14:30
Frost 2 15:45

Tisdag 18 feb
Alfons och Pappa Åberg 13:15
LasseMajas Detektivbyrå - Tågrånarens hemlighet 13:30
Snipp, Snapp, Snut och Tråkmånsarna 13:45
Pelle Svanslös 14:15
Husdjurens hemliga liv 2 14:30
Frost 2 15:45

Onsdag 19 feb
Lilla Anna och Långa farbrorn 13:15
Sonic the Hedgehog – Premiär! 14:00
Förfärliga Snömannen 13:30
Pelle Svanslös 14:15
Frost 2 15:45

Torsdag 20 feb
Arne Alligator 13:15
Sonic the Hedgehog 14:00
Trollvinter i Mumindalen 13:30
Pelle Svanslös 14:15
Frost 2 16:00

Fredag 21 feb
Lilla Spöket Laban – Världens snällaste spöke 13:15
Havets sång 13:30
Sonic the Hedgehog 14:00
Pelle Svanslös 14:15
Weathering with you – Premiär! 15:30

Lördag 22 feb
Var inte rädd långa farbrorn 12:30
Lilla Spöket Laban – Världens snällaste spöke 12:45
Bamse och dunderklockan 13:00
Sonic the Hedgehog 13:30
LasseMajas Detektivbyrå - Tågrånarens hemlighet 14:15
Weathering with you 15:30

Söndag 23 feb
Var inte rädd långa farbrorn 12:30
Lilla Spöket Laban – Världens snällaste spöke 12:45
Bamse och dunderklockan 13:00
Sonic the Hedgehog  13:30
LasseMajas Detektivbyrå - Tågrånarens hemlighet 13:45
Den oändliga historien  14:15
Weathering with you 15:30


Event & specialvisningar