Hurra, dags för sportlov! Juniora visar film på Panora för hela familjen under lovet. Vi önskar er ett ljuvligt sport- & filmlov!
PREMIÄRER
Bara knyt, Alfons! (Knatte)
Viljas äventyr
En ung mumins äventyr
KNATTEFILM
Aja baja, Alfons Åberg
Lilla Anna och Långa Farbrorn
Prick och Fläck på Fläcken
Blod och tårar – ett läbbigt filmpaket
Alfons och Milla
Mamman och den vilda bebin / Lillasyster Kanin
Räkna med Pino
BARN- & FAMILJELÅNGFILM
Pelle Kanin 2: På rymmen
Monsterfamiljen: Ingen är perfekt
Sing 2
Bamse och vulkanön
Clifford den stora röda hunden
Havets sång
Latte Igelkott och den magiska vattenstenen
Nausicaä från Vindarnas dal (Jap. tal)
Paprika (Jap. tal, eng. text)
BILJETTPRISER:
Ordinarie pris veckodag/helg: 95/120 kr
Barn & unga under 20 år: 85 kr
Barnfilmer & knattefilmer under 60 minuter: 60 kr
Biljetter köps på respektive filmsida.
Arrangörer: Folkets Bio Malmö i samarbete med ABF Malmö.
PROGRAM
Lör 19 feb
12:30 Lilla Anna och Långa farbrorn
12:45 Pelle Kanin 2: På rymmen
13:00 Bara knyt, Alfons
13:30 Viljas äventyr
14:45 Mamman och den vilda bebin / Lillasyster Kanin
Sön 20 feb
12:30 Prick och Fläck på Fläcken
12:45 Monsterfamiljen: Ingen är perfekt
13:00 Bara knyt, Alfons
13:30 Viljas äventyr
14:45 Blod och tårar – ett läbbigt filmpaket
Mån 21 feb
13:00 Alfons och Milla
13:15 Mamman och den vilda bebin / Lillasyster Kanin
13:45 Viljas äventyr
14:00 Sing 2
14:15 Bamse och vulkanön
Tis 22 feb
13:00 Räkna med Pino
13:15 Aja Baja, Alfons Åberg
13:30 Monsterfamiljen: Ingen är perfekt
13:45 Viljas äventyr
14:15 Clifford den stora röda hunden
Ons 23 feb
13:00 Bara knyt, Alfons
13:15 Mamman och den vilda bebin / Lillasyster Kanin
13:30 Pelle Kanin 2: På rymmen
14:00 Sing 2
14:15 Bamse och vulkanön
Tors 24 feb
13:00 Prick och Fläck på Fläcken
13:15 Alfons och Milla
13:30 Havets sång
14:00 Clifford den stora röda hunden
14:15 Bamse och vulkanön
15:30 Förhandsvisning: En ung mumins äventyr
Fre 25 feb
13:00 Aja Baja, Alfons Åberg
13:15 Räkna med Pino
13:30 Latte Igelkott och den magiska vattenstenen
14:00 En ung mumins äventyr – Premiär!
14:15 Viljas äventyr
15:15 Nausicaä från Vindarnas dal (Jap. tal)
Lör 26 feb
12:30 Lilla Anna och Långa farbrorn
12:45 Bara knyt, Alfons
13:00 En ung mumins äventyr
13:45 Latte Igelkott och den magiska vattenstenen
14:30 Prick och Fläck på Fläcken
16:00 Paprika (Jap. tal, eng. text)
Sön 27 feb
12:30 Sing 2
12:45 Blod och tårar – ett läbbigt filmpaket
13:00 Bara knyt, Alfons
13:30 En ung mumins äventyr
14:45 Lilla Anna och Långa farbrorn